?

Log in

No account? Create an account
scheise

Журнал о.Негребецького

Previous Entry Share Next Entry
Прощавай, зброє...
StG-44
nehrebeckyj
У сиву давнину, в сімдесят сьомім році, на студентських військових зборах у батуринських лісах відпрацьовували ми форсування річки Сейм. Якісь такі були зелені човники, майже прямокутні. Хлопці веслували, а я сидів на носі з автоматом і бухкав холостими одиночними, щоразу відтягуючи затворну раму - бо не було спеціальної люминьової накрутки на цівку, щоб стріляло автоматично. І от на котромусь пострілі я зачепив заклацкою магазина за прямий передній борт і магазин мій з холостими набоями булькнув у швидкі води Сейму. Потім ми бігли в атаку, я доповів комвзводу Дімі Климчуку про халепу, а він доповів ротному і поки той думав, ми забігли од річки кілометрів на п'ять. Потім ротний таки додумався, посадив мене й ще трьох курсантів у бобік і ми поїхали на Сейм пірнати. Пірнали, пірнали - нічого не знайшли, звісно, бо течія там швидка й мій магазин був уже, мабуть, у Десні.
На другий день ротний відпустив мене в Батурин з наказом купити пляшку горілки, після чого підвів до прапорщика-завсклада. Прапорщик, звісно, спитав: "А харашо лі он служит", але магазин мені видав і навіть змусив мене тої горілки з ним та ще одним прапором випити. І послухати п'яненьку розповідь про його талановиту десятирічну донечку, яка так чудово співає пісню "Єсть бєседка в городє Чєркаси".
До чого я веду. Один магазин, а стільки було мороки й неприємностей. А тут військові віддають автомати, БТР,и самоходки, застави, гарнізони - і хоч би хто з них пляшку здер. Ще й орденами нагородять за зраду Батьківщини. Головне, щоб "речник" Сєлєзньов красиво набрехав, що знищили 700 терористів.

  • 1
Заградітєльні отряди придумати, чи що?

У мене така підозра, що хтось накази віддає віддавати.

батурин памєнтам))) було колись...

Течія там справді стрімка, хоча спорядженого магазина не потягне. Інша справа, що знайти там щось дійсно не реально. В мирний час ставлення до втраченої зброї або обладнання інше, ніж під час бойових дій. Форс мажор, все таки. Та навіть за цих умов питань до військового керівництва забагато.

Уся та зброя і техніка на комусь числиться, її треба списувати по акту. Я на "дємбель" заплатив армії 8 рублів, а мій однополчанин - 127. Навіть під час війни списували по акту, вираховували з посадового окладу, якщо причина списання була не дуже поважна. Навіть анекдот був після війни про майора та капітана 3 рангу. Обидва приховували від жінок трошки грошей. А потім ішли в ресторан. Тільки в майора грошей на гульки було небагато, а в капітана - значно більше. Бо майор своїй жінці казав, що виплачує за спалений німцями танк, а хитріший капітан - за потоплений крейсер.
А тут яка причина списання? Німці спалили? Ні, "Про...бали".

Взагалі-то так, але наші прапорщики і зами по тилу майстри списувати, не те що раніше, та й умови не ті. Під АТО, я думаю, багато чого спишеться.

Солдат - є лице бевідповідальне. З нього не можна стягати компенсацію.

==А тут військові віддають автомати, БТР
Штрафбат по них плаче, а краще - трибунал.

Головного поміняли, є підстави очікувати змін на краще.

Edited at 2014-06-08 07:41 pm (UTC)

Стаття 413. Марнотратство або втрата військового майна
1. Продаж, застава, передача в користування військовослужбовцем строкової служби виданих йому для особистого користування предметів обмундирування або спорядження (марнотратство), а також втрата або зіпсування цих предметів внаслідок порушення правил їх зберігання — караються арештом на строк до шести місяців або триманням у дис­циплінарному батальйоні на строк до двох років. 2. Втрата або зіпсування ввірених для службового користування зброї, бойових припасів, засобів пересування, предметів технічного постачання або іншого військового майна внаслідок порушення правил їх зберігання — караються арештом на строк до шести місяців або триманням у дис­циплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк. 3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчи­нені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, — караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

ми одного набоя бігали шукати ротою в повному спорядженні по тривозі 6 км. туди і 6 км. назад з відповідними наслідками для того, хто його загубив. я думаю, що прийдеться збирати черговий майдан після закінчення бойових дій з вимогою покарати всіх мудаків в погонах і без.

От якби без вимоги... А так, безпосередньо, народним волевиявленням...

  • 1